SP Rzekuń
STRONA GŁÓWNA - ZDJĘCIA - KONTAKT - ERASMUS+
Search   
Nawigacja
STRONA GŁÓWNA
HISTORIA SZKOŁY
PATRON SZKOŁY
ORGANIZACJA PRACY SZKOŁY
ZAJĘCIA POZALEKCYJNE
UCZEŃ ROKU
WAŻNE DATY
POGODA
ZDJĘCIA
KONTAKT
DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
ORGANY SZKOŁY

RADA PEDAGOGICZNA

RADA RODZICÓW

SAMORZĄD SZKOLNY

DOKUMENTY SZKOŁY

SPRAWOZDANIE FINANSOWE SZKOŁY

RODO

STATUT SZKOŁY

PZO

PLAN PRACY SZKOŁY

HARMONOGRAM UROCZYSTOŚCI

HARMONOGRAM DNI WOLNYCH OD ZAJĘĆ

KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO

PROGRAM WYCHOWAWCZO-PROFILAKTYCZNY

PLAN DZIAŁAŃ WYCHOWAWCZO PROFILAKTYCZNYCH

HYMN SZKOŁY

REGULAMIN DE

REGULAMIN WYCIECZEK SZKOLNYCH

REGULAMIN DYŻURÓW

CEREMONIAŁ SZKOLNY

CHOROBA ZAKAŹNA - PROCEDURA

REGULAMIN STOŁÓWKI SZKOLNEJ

SZKOLNE KOŁO TPL

AKTUALNOŚCI SK TPL

CERTYFIKAT

REGULAMIN SK TPL

PLAN PRACY SK TPL

PROGRAM SK TPL

AKCJE SK TPL

GALERIA ZDJĘĆ SK TPL

DZIECI UCZĄ RODZICÓW- ZWIERZĘTA DOMOWE
<hosting
 Dodane przez admin dnia 2 Czytań Drukuj
LIGA MAŁYCH GIER KL VI
hosting


Dwa zespoły w Finale Ligi Małych Gier klas VI

Dnia 17.04.2024 rozegraliśmy ostatni ligowy turniej z cyklu Liga Małych Gier klas VI. Bardzo dobre występy pozwolą na uczestnictwo dwóch zespołów z naszej szkoły w Turnieju Finałowym.

Turniej organizowany rozgrywany jest w Szkole Podstawowej nr 2 w Ostrołęce.

Awans uzyskali:

Rzekuń 1: Dominika, Zuzanna, Kornelia, Lena

Rzekuń chłopcy: Mikołaj, Filip, Bartosz, Wiktor.

Trener: Urszula Kosek

 Dodane przez admin dnia 13 Czytań Drukuj
LIGA MAŁYCH GIER
hosting


Kolejny raz uczestniczyliśmy w turnieju Ligi Małych Gier. Klasy VI rywalizowały na siatkarskim parkiecie w Szkole Podstawowej nr 2 w Ostrołęce. Nasze 3 zespoły zaprezentowały się bardzo dobrze. Pierwszy zespół utrzymał się w 1 Lidze, zespół chłopców awansował do 1 Ligi - Brawo, drugi zespół dziewcząt dzielnie walczył w 2 Lidze.

Na kolejnym turnieju - 10 kwietnia - zespoły zagrają:

1 Liga:

CZERWIN 1

SP5(1)

SP2(1)

RZEKUŃ 1

SP6(1)

RZEKUŃ CHŁOPCY

2 Liga:

CZERWIN 2

SP5(2)

SP6(2)

SP 2 CHŁOPCY

RZEKUŃ 2

SP2(2)

Trener naszych zespołów: Urszula Kosek

 Dodane przez admin dnia 29 Czytań Drukuj
NOC SÓW Z PUSZCZYKIEM 2024
hostingW piątek, tj. 1 marca br. w naszej szkole odbyło się wyjątkowe wydarzenie. Już po raz szósty Szkolne Koło Towarzystwa Przyjaciół Lasu zorganizowało NOC SÓW Z PUSZCZYKIEM' 2024. Wydarzenie zostało podzielone na 2 etapy. Pierwszy etap tej akcji odbył się w trakcie naszego pobytu w szkole, a drugi wieczorem w lesie.

W pierwszej części spotkania Pan Damian Piekarski leśnik z Nadleśnictwa Ostrołęka przedstawił nam wiele ciekawostek i informacji o tajemniczych ptakach jakimi są sowy. Po wysłuchaniu i obejrzeniu prezentacji o sowach nadszedł czas na najbardziej wyczekiwany moment przez uczniów czyli pokaz sów. Mieliśmy fantastyczną sposobność zobaczyć, pogłaskać i zrobić zdjęcie z tymi tajemniczymi ptakami. Ale to było przeżycie!

Po zakończonej pierwszej części akcji czekaliśmy z niecierpliwością na wyjście w teren z rodzicami.

O godz. 17.00 spotkaliśmy się ponownie z Panem leśnikiem na polanie w Czarnowcu w poszukiwaniu naszej rodzimej sowy ? puszczyka. Pogoda nam dopisała. Było ciepło jak na tę porę roku. Po wysłuchaniu kilku wskazówek, które przekazał nam Pan leśnik ruszyliśmy w poszukiwanie puszczyka. Wszyscy byliśmy bardzo cichutko i? niestety nie udało się! Postanowiliśmy poczekać na nie, aż się ściemni. Powędrowaliśmy więc na ognisko, by upiec kiełbaski oraz pianki. Kiedy Pan leśnik dał nam znać, że już słychać pohukiwania naszych sów postanowiliśmy spróbować ponownie i?? tym razem się udało! Usłyszeliśmy i zobaczyliśmy naszego puszczyka. Czas spędzony na świeżym powietrzu w otoczeniu pięknej, malowniczej przyrody w obecności najbliższych nam osób jest zawsze nie do ocenienia. Dziękujemy bardzo Panu leśnikowi i rodzicom, którzy spędzili z nami "puszczykowe", niezapomniane chwile. Kto nie był z nami, niech zaplanuje sobie wyjście za rok. Zapraszamy !!!

 Dodane przez admin dnia 29 Czytań Drukuj
KONKURS - "LAS BLIŻEJ NAS"
hosting


15 marca odbył się X Międzyszkolny Konkurs Przyrodniczy LAS BLIŻEJ NAS. Organizatorem konkursu było Szkolne Koło Towarzystwa Przyjaciół Lasu działające w naszej szkole. Honorowy patronat objęli: Nadleśnictwo Ostrołęka, Pan Bartosz Podolak Wójt Gminy Rzekuń. Celem konkursu było rozwijanie przyrodniczych zainteresowań oraz kształtowanie odpowiednich postaw człowieka wobec naszej przyrody. W konkursie wzięło udział 24 uczniów z klas I-III z terenu Gminy Rzekuń. Konkurs odbył się w trzech kategoriach wiekowych: klasy I, klasy II i klasy III. Uczniowie, którzy przystąpili do konkursu wykazali się niesamowitą wiedzą przyrodniczą.

Pan Krzysztof Żebrowski Sekretarz Gminy Rzekuń, Pani Małgorzata Dolewicz-Mierzejewska i Pani Paulina Pijanowska z Nadleśnictwa Ostrołęka, Pani Malwina Ołdak Przedstawiciel Rady Rodziców oraz Pani Dyrektor naszej szkoły Ewa Borkowska-Sawicka wręczyli laureatom dyplomy i nagrody rzeczowe. Pozostali uczestnicy otrzymali konkursowe niespodzianki. Laureaci X Międzyszkolnego Konkursu LAS BLIŻEJ NAS:

1 Miłosz D kI a, SP Rzekuń,

2 Szymon M, SP Drwęcz,

3 Helena O kl. I c, SP Rzekuń,

1 Antoni B kl. II b, SP Rzekuń,

2 Oliwia D kl. II c, SP Rzekuń,

3 Anna P kl. II a, SP Rzekuń,

1 Karolina G kl. III, SP Borawe,

2 Amelia L kl.III c, SP Rzekuń,

3 Aniela P kl. III, SP Drwęcz.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom. Dziękujemy nauczycielom za przygotowanie uczniów do konkursu. Zapraszamy za rok

 Dodane przez admin dnia 29 Czytań Drukuj
ŚWIĘTO LICZBY Π
hosting


14 marca obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Matematyki i Święto Liczby Π. Uczniowie klas 4-8 mieli okazję poznać sylwetki słynnych matematyków poprzez krzyżówki, sudoku, wykreślanki czy memory. Odkryli również wartość liczby Π i jej ważne zastosowanie w obliczeniach matematycznych. Królowa Nauk po raz kolejny okazała się być ciekawa i rozrywkowa.

 Dodane przez admin dnia 30 Czytań Drukuj
LEKCJA MATEMATYKI PO ANGIELSKU
hosting


W klasie 7a odbyła się innowacyjna, otwarta lekcja matematyki po angielsku na temat "Algebraic expressions - ordering monomials, reducing similar terms and multiplying monomials by algebraic sums" ("Wyrażenia algebraiczne - porządkowanie jednomianów, redukcja wyrazów podobnych i mnożenie jednomianów przez sumy algebraiczne"). W celu ciekawego i efektywnego wykorzystania czasu pracy użyto pomocy z projektu Laboratoria Przyszłości - Photonu. Uczniowie poprzez wygenerowane kody QR z linkami do testów online otrzymywali w chwili zakończenia testu informację zwrotną, co pozwalało na natychmiastowe eliminowanie popełnianych błędów. Zarówno nauczyciel, jak i uczniowie musieli pokonać barierę językową, nawet przy tak trudnym i niestandarwowym temacie matematycznym. Młodzież była zaciekawiona omawianym tematem i podekscytowana samym faktem posługiwania się językiem angielskim na matematyce. Lekcja ta jest niewątpliwie jednym z wielu pozytywnych skutków projektu Erasmus + Dream. Optymistyczny odbiór zajęć w przyszłości zaprocentuje kolejnymi lekcjami matematyki prowadzonymi w języku angielskim.

 Dodane przez admin dnia 30 Czytań Drukuj
ZAJĘCIA NA STRZELNICY II
hosting


11 marca 2024 r. na strzelnicy sportowej Klubu Strzelectwa Sportowego "Obrońca" w Troszynie spotkały/integrowały się grupy zadaniowe realizujące program innowacji pedagogicznej pt. "Podstawy strzelectwa z elementami pierwszej pomocy". Uczniowie pod fachowym i czujny okiem instruktora, Pana Przemka, doskonalili swoje umiejętności strzeleckie z zakresu obsługi i użycia karabinków bocznego zapłonu jak i karabinka pneumatycznego. Zajęcia strzeleckie uzupełnili instruktorzy Wojsk Obrony Terytorialnej z Komorowa, którzy przeprowadzili zajęcia na temat postaw strzeleckich i medycyny pola walki. Nabyte umiejętności pomogą uczniom w realizacji programu innowacji: w trakcie zawodów strzeleckich pt. "10 strzałów ku chwale bohaterów Orła Białego" jak i akademii pierwszej pomocy pt. "Ratuję bo umiem. Ratuję bo chcę".

Innowacja pedagogiczna pt. "Podstawy strzelectwa z elementami pierwszej pomocy" realizowana jest w dwóch szkoła zlokalizowanych na terenie Gminy Rzekuń pod patronatem Pana Wójta Bartosza Podolaka. Są to: Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Borawem oraz Szkoła Podstawowa im. gen. Józefa Bema w Rzekuniu.

Innowacja ma na celu zaprezentowanie korzyści płynących z: uzyskania umiejętności obsługi broni (pneumatycznej i bocznego zapłonu) w stopniu podstawowym co jest zgodne ze zmianami, które stopniowo wprowadzane są do podstawy programowej z przedmiotu Edukacja dla bezpieczeństwa; uzyskania wiedzy teoretycznej i praktycznej z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i wykorzystanie jej na co dzień dla dobra społeczeństwa i ludzkiego życia.
Może stanowić impuls do powołania w szkole koła o profilu strzelecko-ratowniczym.

 Dodane przez admin dnia 29 Czytań Drukuj
PODSTAWY STRZELECTWA Z ELEMENTAMI PIERWSZEJ POMOCY
hosting


Z początkiem II półrocza r. sz. 2023/2024 uczniowie klas VI i VIII, Szkoły Podstawowej im. gen. Józefa Bema, rozpoczęli zajęcia w ramach innowacji pedagogicznej pt. "Podstawy strzelectwa z elementami pierwszej pomocy". Pierwszym ważnym punktem innowacji były zajęcia na strzelnicy Klubu Sportowego "Obrońca" w Troszynie. Pod czujnym okiem instruktora, Pana Rafała, młodzież doskonaliła swoje umiejętności strzeleckie w zakresu obsługi i użycia karabinka oraz pistoletu bocznego zapłonu. Są na początku swojej strzeleckiej drogi ale drzemie w nich potencjał, który Pan Rafał na kolejnych zajęciach wydobędzie i oszlifuje. W trakcie zajęć na strzelnicy młodzież przygotowywała się do rywalizacji z drugą grupą innowacyjną reprezentującą Szkołę Podstawową im. Orła Białego w Borawem.

Innowacja pedagogiczna pt. "Podstawy strzelectwa z elementami pierwszej pomocy" realizowana jest w dwóch szkołach zlokalizowanych na terenie Gminy Rzekuń pod patronatem Pana Wójta Bartosza Podolaka. Są to: Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Borawem oraz Szkoła Podstawowa im. gen. Józefa Bema w Rzekuniu.

Innowacja ma na celu zaprezentowanie korzyści płynących z: uzyskania umiejętności obsługi broni (pneumatycznej i bocznego zapłonu) w stopniu podstawowym co jest zgodne ze zmianami, które stopniowo wprowadzane są do podstawy programowej z przedmiotu Edukacja dla bezpieczeństwa; uzyskania wiedzy teoretycznej i praktycznej z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i wykorzystanie jej na co dzień dla dobra społeczeństwa i ludzkiego życia.
Może stanowić impuls do powołania w szkole koła o profilu strzelecko-ratowniczym.

 Dodane przez admin dnia 36 Czytań Drukuj
BEZPIECZNY INTERNAUTA
hosting
 Dodane przez admin dnia 42 Czytań Drukuj
DZIECI UCZĄ RODZICÓW-ŚWIĄTECZNA OPOWIEŚĆ
hosting
 Dodane przez admin dnia 43 Czytań Drukuj
Strona 1 z 48 1 2 3 4 > >>
BIP
hosting
Librus
JESTEŚMY NA FACEBOOK
SZKOŁA PAMIĘTA
REKRUTACJA

REKRUTACJA

LISTA UCZNIÓW

POMOC PP

ZAJĘCIA

PROCEDURA ORGANIZOWANIA POMOCY PP

WSPARCIE DLA RODZICA

STANDARDY OCHRONY MAŁOLETNICH

LOGO


Odliczanie

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.