SP Rzekuń
STRONA GŁÓWNA - ZDJĘCIA - KONTAKT - ERASMUS+
Search   
Nawigacja
STRONA GŁÓWNA
HISTORIA SZKOŁY
PATRON SZKOŁY
ORGANIZACJA PRACY SZKOŁY
ZAJĘCIA POZALEKCYJNE
UCZEŃ ROKU
WAŻNE DATY
POGODA
ZDJĘCIA
KONTAKT
DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
ORGANY SZKOŁY

RADA PEDAGOGICZNA

RADA RODZICÓW

SAMORZĄD SZKOLNY

DOKUMENTY SZKOŁY

SPRAWOZDANIE FINANSOWE SZKOŁY

RODO

STATUT SZKOŁY

WYMAGANIA EDUKACYJNE

PLAN PRACY SZKOŁY

HARMONOGRAM UROCZYSTOŚCI

HARMONOGRAM DNI WOLNYCH OD ZAJĘĆ

KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO

PROGRAM WYCHOWAWCZO-PROFILAKTYCZNY

PLAN DZIAŁAŃ WYCHOWAWCZO PROFILAKTYCZNYCH

HYMN SZKOŁY

REGULAMIN DE

REGULAMIN WYCIECZEK SZKOLNYCH

REGULAMIN DYŻURÓW

CEREMONIAŁ SZKOLNY

CHOROBA ZAKAŹNA - PROCEDURA

REGULAMIN STOŁÓWKI SZKOLNEJ

SZKOLNE KOŁO TPL

AKTUALNOŚCI SK TPL

CERTYFIKAT

REGULAMIN SK TPL

PLAN PRACY SK TPL

PROGRAM SK TPL

AKCJE SK TPL

GALERIA ZDJĘĆ SK TPL

DO POBRANIA

KARTA ZGŁOSZENIA DZIECKA DO ŚWIETLICY 2024/25

DZIECI UCZĄ RODZICÓW
hosting


Nasza szkoła już po raz szósty przystąpiła do ogólnopolskiego projektu "Dzieci Uczą Rodziców" organizowanego przez Centrum Rozwoju Lokalnego. Projekt objęty jest honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Projekt "Dzieci Uczą Rodziców" ma na celu angażowanie dzieci w proces edukacji nie tylko w szkole, ale również w domu. Udział w projekcie jest darmowy. W trakcie trwania projektu przewidziano konkursy z nagrodami dla uczniów.

W trakcie trwania projektu poruszone zostaną zagadnienia: Bezpieczeństwo - zarówno w Internecie, jak i w codziennym życiu. Dzieci uczą się, jak chronić swoje dane online, jak unikać niebezpiecznych sytuacji oraz jak reagować w sytuacjach kryzysowych.

Ekologia - troska o środowisko naturalne to temat, który zyskuje na znaczeniu. Dzieci poznają zasady segregacji odpadów, oszczędzania wody i energii oraz uczą się, jak działać na rzecz ochrony przyrody.

Historia i kultura - chcemy, aby dzieci miały świadomość swoich korzeni. Poprzez zabawę i interaktywne lekcje, najmłodsi poznają historię Polski, tradycje oraz ważne wydarzenia kształtujące naszą kulturę.

Uczestnictwo w projekcie to nie tylko świetna zabawa, ale również wartościowe lekcje, które pozostają z dziećmi na całe życie. Materiały edukacyjne są dostosowane do wieku uczniów, co pozwala na angażowanie dzieci w sposób atrakcyjny i przystępny. Lekcje są przygotowane tak, aby były interaktywne, multimedialne i wspierały aktywne uczestnictwo całej rodziny.

 Dodane przez admin dnia 30 Czytań Drukuj
CERTYFIKAT
hosting
 Dodane przez admin dnia 31 Czytań Drukuj
VELVET
hosting
 Dodane przez admin dnia 32 Czytań Drukuj
15 AKCJA - RATUJMY KASZTANOWCE
hosting
 Dodane przez admin dnia 30 Czytań Drukuj
DZIEŃ MISIA
hosting


25 listopada swoje święto obchodziła najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci - Pluszowy Miś. Miękki, puchaty i miły w dotyku. W naszej szkole obchodziliśmy już po raz XIV Wielkie Zgromadzenie Misiowe.

Uczniowie klas 1-3 przynieśli do szkoły swojego ulubionego pluszowego przyjaciela, który niewątpliwie umilił im czas spędzony w szkole. Główną atrakcją dzisiejszego święta był Wielki Pluszowy Miś, który przez cały czas trwania imprezy zabawiał dzieci.

W ramach obchodów tego miłego święta zaproszeni goście przeczytali dzieciom fragment opowieści Joanny Porazińskiej "Pamiętnik Czarnego Noska". Po wysłuchaniu bajki, dzieci poznały historię powstania pluszowego misia i oglądały przygotowaną przez p. leśnika prezentację multimedialną zawierającą ciekawostki o niedźwiedziach brunatnych. Ten dzień był pełen uśmiechu, radości oraz wspólnej zabawy. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas.

 Dodane przez admin dnia 31 Czytań Drukuj
DZIECIŃSTWO BEZ PRZEMOCY
hosting



Uczniowie Szkoły Podstawowej im. gen. Jozefa Bema w Rzekuniu wzięli udział w Ogólnopolskiej Kampanii DZIECIŃSTWO BEZ PRZEMOCY, której finał przypada 19 listopada 2024 r. Celem Kampanii jest przeciwdziałanie przemocy wobec dzieci.

Składają się na nią ogólnopolskie i lokalne działania edukacyjne oraz medialne, które mają na celu:

- uwrażliwianie społeczeństwa na problem krzywdzenia dzieci w Polsce,
- wspieranie ludzi w reagowaniu na przemoc wobec dzieci,
- promowanie idei uważnego rodzicielstwa,
- propagowanie systemowych rozwiązań na rzecz ochrony dzieci przed krzywdzeniem.

W ramach kampanii przeprowadziliśmy szereg inicjatyw i działań edukacyjnych, tj.:

- udział nauczycieli specjalistów w konferencji "Nie bądź obojętny... Reaguj na przemoc..." przygotowanej przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Czerwinie;
- udział uczniów klas 1-3 w webinarze "Sieciakowa lekcja - internet mocy bez przemocy oraz uczniów klas 4-8"Przemoc - Dowiedz się jak reagować i jak telefon zaufania może Ci pomóc";
- na zajęciach z wychowawcą w klasach 4-8 zostały przedstawione prezentacje propagujące treści zapobiegania przemocy;
- uczniowie wykonali plakaty nt "Dzień bez przemocy" i gazetki tematyczne, które zostały zawieszone na tablicach, na korytarzach szkolnych.
W ramach podsumowania kampanii, w dniu wczorajszym, tj. 19.11.2024 r. uczniowie wszystkich klas założyli ubrania w kolorze pomarańczowym.

Odbyły się spotkania w dwóch grupach: klasy 1-3 i 4-8, aby omówić wyżej wymienione aktywności zrealizowane w trakcie trwania kampanii. Tego dnia na znak sprzeciwu wobec krzywdzenia dzieci w całej Polsce o godzinie
17.00 budynki naszej szkoły zostały podświetlone na czerwono.

 Dodane przez admin dnia 31 Czytań Drukuj
CZYTUNY - projekt czytelniczy
hosting


W roku szkolnym 2024/2025 w klasach 3 realizowana jest innowacja pedagogiczna "CZYTUNY - projekt czytelniczy". Główne założenie innowacji opiera się na czytaniu wybranych przez uczniów książek lub tekstów literackich i zbieraniu kolekcji kart z bohaterami.

Dzieci zdobywają karty, dzięki codziennemu czytaniu. Uczniowie podejmują codzienny trening czytelniczy - wyzwania i tym samym doskonalą technikę czytania, wdrażają się do samodzielnej i regularnej pracy nad własnym rozwojem, budują kompetencje czytelnicze i słownictwo oraz wiedzę ogólną. Po zdobyciu kolekcji kart uczeń otrzyma tytuł wzorowego czytelnika i DYPLOM UZNANIA.

Innowację prowadzą: P. Ewa Borkowska-Sawicka i P. Joanna Fronczak.

 Dodane przez admin dnia 29 Czytań Drukuj
KODOWANIE NA DYWANIE
hosting



W tym roku szkolnym dołączyliśmy do I edycji Ogólnopolskiego Programu "Kodowanie na dywanie" i wprowadziliśmy innowację o tej samej nazwie. "Kodowanie na dywanie" jest odpowiedzią na aktualne potrzeby uczniów, wymogi edukacyjne zawarte w podstawie programowej dla klas 1 - 3, kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w 2024 - 2025 roku.

Głównym celem wprowadzanej innowacji jest rozwijanie u dzieci uniwersalnych kompetencji, takich jak: logiczne, krytyczne myślenie, zadaniowe podejście do stawianych problemów, czy umiejętność pracy zespołowej w sposób dla nich najbardziej przyjazny, czyli w zabawie, w ruchu, poprzez doświadczanie i eksperymentowanie. Wymienione kompetencje będą rozwijane w połączeniu z różną tematyką zajęć, uwzględniając przy tym kalendarz wydarzeń szkolnych i zmieniające się pory roku. Kodowania dzieci będą uczyć się w połączeniu z muzyką, plastyką, zajęciami teatralnymi, przyrodą, gimnastyką czy zajęciami językowymi. Nie zabraknie też zabaw badawczych, matematycznych, konstrukcyjnych, a całość zajęć opierać się będzie na nurcie STEAM.

Podczas wprowadzania innowacji uczestnicy zajęć będą pracować z wykorzystaniem maty do kodowania oraz innych nowoczesnych narzędzi dydaktycznych, odchodząc od typowej pracy stolikowej i "papierowej edukacji". Innowacja to łamanie sztywnych schematów myślenia, wychodzenie poza utarte ramy i strefę komfortu, tym bardziej taki sposób nauczania ma duży potencjał dydaktyczny. Podczas zajęć pojawią się zarówno elementy wykorzystywania sztucznej inteligencji, jak i nieskomplikowane aktywności z wykorzystaniem materiału naturalnego realizowane w plenerze.

Innowację prowadzą P. Dorota Cesarska i P. Ewa Borkowska-Sawicka.

 Dodane przez admin dnia 32 Czytań Drukuj
VELVET. PIĄTKA DLA NATURY
hosting


Uczestnicy SK TPL przystąpili do Ogólnopolskiego programu "Velvet. Piątka dla Natury". Celem tej edycji jest przybliżenie dzieciom jak ważne jest zróżnicowanie ekosystemów roślinnych oraz zwierzęcych, dzięki czemu ich działania w przyszłości mogą pomóc odbudowywać równowagę ekologiczną w przyrodzie. Wyjątkową aktywnością w zaczynającej się właśnie edycji programu jest aplikacja na telefon "Piątka dla Natury", dzięki której nasi uczniowie będą mogli rozpoznawać rodzaje roślin i oznaczać miejsca ich występowania. Używając aplikacji z oznaczaniem miejsca występowania roślin przyczynimy się do budowania mapy bioróżnorodności roślinnej w Polsce.




 Dodane przez admin dnia 31 Czytań Drukuj
"MAŁY MISTRZ"
hosting


Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego programu "Mały Mistrz".

Jest to program wspierania aktywności fizycznej uczniów klas I-III, dzięki któremu łatwo możemy wspólnie poprawić zdrowie i sprawność dzieci!

 Dodane przez admin dnia 38 Czytań Drukuj
INNOWACJA - G. J. BEM
hosting


Innowacją realizowaną w tym roku szkolnym w klasach 4-8 jest poznanie patrona naszej szkoły gen. Józefa Bema. Pierwszy etap innowacji to przybliżenie uczniom, na lekcjach historii poprzez różne formy pracy najważniejszych wydarzeń oraz czynów upamiętniających bohatera narodu. Wspólne opracowanie jego kalendarium praca z zadaniami na tablicy interaktywnej oraz odgadywanie ciekawostek z życia Bema to świetna okazja do nauki i lepszego zapamiętania nowych informacji.

Anna Otyś

 Dodane przez admin dnia 35 Czytań Drukuj
Strona 3 z 53 < 1 2 3 4 5 6 > >>
BIP
hosting
Librus
JESTEŚMY NA FACEBOOK
SZKOŁA PAMIĘTA
REKRUTACJA

REKRUTACJA

LISTA UCZNIÓW

POMOC PP

ZAJĘCIA

PROCEDURA ORGANIZOWANIA POMOCY PP

WSPARCIE DLA RODZICA

STANDARDY OCHRONY MAŁOLETNICH

SOM - wersja skrócona

LOGO



hosting
hosting
hosting
hosting

hosting

hosting
Odliczanie

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.