SP Rzekuń
STRONA GŁÓWNA - ZDJĘCIA - KONTAKT - RODO
Search   
Nawigacja
STRONA GŁÓWNA
HISTORIA SZKOŁY
PATRON SZKOŁY
ORGANIZACJA PRACY SZKOŁY
ZAJĘCIA POZALEKCYJNE
UCZEŃ ROKU
WAŻNE DATY
POGODA
ZDJĘCIA
KONTAKT
DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
ORGANY SZKOŁY

RADA PEDAGOGICZNA

RADA RODZICÓW

SAMORZĄD SZKOLNY

DOKUMENTY SZKOŁY

STATUT SZKOŁY

PZO

PLAN PRACY SZKOŁY

HARMONOGRAM UROCZYSTOŚCI

KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO

PROGRAM WYCHOWAWCZO-PROFILAKTYCZNY

PLAN DZIAŁAŃ WYCHOWAWCZO PROFILAKTYCZNYCH

HYMN SZKOŁY

REGULAMIN DE

REGULAMIN WYCIECZEK SZKOLNYCH

REGULAMIN DYŻURÓW

CEREMONIAŁ SZKOLNY

CHOROBA ZAKAŹNA - PROCEDURA

SZKOLNE KOŁO TPL

AKTUALNOŚCI SK TPL

CERTYFIKAT

REGULAMIN SK TPL

PLAN PRACY SK TPL

PROGRAM SK TPL

AKCJE SK TPL

GALERIA ZDJĘĆ SK TPL

Dzień Patrona


        Dzień Patrona w tym roku miał niezwykły charakter. Na hali odbyła się nietypowa lekcja historii, którą prowadził Pan Poseł Arkadiusz Czartoryski w mundurze historycznym. Nasi najmłodsi zaprezentowali poloneza, a władze powiatu ostrołęckiego przekazały popiersie naszego Patrona gen. Józefa Bema.


        Na naszych gościach duże wrażenie wywarł otwarty właśnie kącik Patrona. Tej lekcji długo nie zapomnimy.do galerii kliknij tutaj

 Dodane przez admin dnia 419 Czytań Drukuj
INFORMACJA
Informuję, że dniami wolnymi od zajęć edukacyjnych w roku szkolnym 2012/2013 są:2.11.2012r.

4.04.2013r. - sprawdzian klas VI

2.05.2013r.

31.05.2013r.

Dyrektor Szkoły
Marek Podolak
 Dodane przez admin dnia 404 Czytań Drukuj
II Gminny Turniej Piłki Halowej


        17 lutego 2012r. Szkoła Podstawowa w Rzekuniu gościła młodych piłkarzy na II Gminnym Turnieju o Puchar Wójta Gminy.


        W turnieju wzięło udział 5 drużyn z terenu gminy Rzekuń. W zaciętych i stojących na niezłym poziomie spotkaniach padło wiele bramek. Młodzi piłkarze imponowali postawą „fair play”, która przeniosła się także na żywiołowo dopingującą publiczność..

        Wójt Stanisław Godzina wręczając ufundowane przez siebie puchary, gratulował uczestnikom rozgrywek i podkreślał, że wszyscy mogą uważać się za zwycięzców, ponieważ grali ambitnie i wzbudzili uznanie widzów..

        Z kronikarskiego obowiązku podajemy jednak ostateczną klasyfikację:.

1. SP Laskowiec.

2. SP Rzekuń.

3. SP Ołdaki.

4. SP Borawe.

5. SP Drwęcz.


        Królem Strzelców został Popieniek Radosław - zdobył 10 bramek
 Dodane przez admin dnia 412 Czytań Drukuj
II Sportowo - Rekreacyjny Rajd Rowerowy


II Sportowo - Rekreacyjny Rajd Rowerowy        Dnia 15.05.2011r. uczniowie naszej szkoły wybrali się na II Sportowo - Rekreacyjny Rajd Rowerowy Trasa o łącznej długości 19 km prowadziła drogami gminy Rzekuń z wykorzystaniem nowo powstałych ścieżek rowerowych na trasie Tobolice – Czarnowiec oraz Dzbenin - Ostrołęka. W rajdzie wzięło udział 20 uczniów z klas IV - V, którymi opiekowało się czterech nauczycieli – Pani Edyta Morawska, Pani Bożena Napiórkowska, Pan Waldemar Cymes oraz Pan Adam Dąbkowski – tata jednego z uczestników.

        Podczas rajdu uczniowie mogli poznać interesujący zabytek - krąg kamienny kultury przeworskiej z okresu wpływów rzymskich, który mieści się w lesie we wsi Czarnowiec. Na miejscu uczniowie mogli poznać tajniki pracy archeologa, aktywnie uczestnicząc w wykopaliskach, które poprowadził Pan Waldemar Cymes. Młodzi odkrywcy zostali przygotowani na tę okoliczność i zaopatrzyli się w niezbędny sprzęt archeologiczny – łopatki oraz pędzle. Efekty poszukiwań okazały się niezwykle interesujące. Ogromne zdziwienie na twarzach małych badaczy wywołało odkrycie specjalnie ukrytych skarbów takich jak: czaszka człowieka, ceramika przeworska, bagnet oraz hełm niemiecki z II wolny światowej.

        Następnie młodzi cykliści udali się na posesję Pana Jana Krupy, artysty rzeźbiarza zamieszkałego w Dzbeninie. Pan Krupa bardzo ciekawie opowiadał o swojej pasji oraz zaprezentował swój warsztat pracy. Uczestnicy rajdu mogli pod okiem mistrza spróbować swoich sił w rzeźbie, używając do tego celu dłuta i młotka.

        Grupa skorzystała z gościnności Szkoły Podstawowej w Dzbeninie, gdzie zorganizowano krótki postój. Uczniowie rozegrali mecz piłki nożnej na boisku szkolnym. Wynik nie był istotny, liczyła się świetna zabawa w rewelacyjnej atmosferze.

        Dalsza część trasy rajdu prowadziła do Ostrołęki. Tam uczestnicy odzyskiwali utracone siły i spalone kalorie konsumując przysmaki oferowane przez pizzerię Da`Grasso, skąd po krótkiej regeneracji ruszyli w drogę powrotną.

        Pomysłodawcą i głównym organizatorem rajdu była Pani Edyta Morawska.
 Dodane przez admin dnia 437 Czytań Drukuj
Nagroda dla najlepszych


Nagroda dla najlepszych13 nie musi być pechowa. Przekonali się o tym uczestnicy wycieczki do Warszawy, która odbyła się właśnie tego dnia. Nie dość, że wyjazd był nagrodą za świetne wyniki w nauce, a program bardzo atrakcyjny, to jeszcze dopisała im pogoda. Szczęściarze!

Uczniowie wzięli udział w lekcji muzealnej „Z wizytą u króla” na Zamku Królewskim, a następnie poznawali prawdziwe cuda w Centrum Nauki Kopernik – jednej z najnowocześniejszych placówek tego typu w Europie.

Posiłek w KFC- niezdrowy lecz smakowity, był zwieńczeniem pełnego wrażeń dnia.

Podziękowanie kierujemy do Rady Rodziców (sponsora wyjazdu) oraz opiekunów – J. Cymes, M. Kowalczyk, E. Morawskiej i J. Michnowskiej.
 Dodane przez admin dnia 514 Czytań Drukuj
Dzień Ziemi


Dzień Ziemi w SP Rzekuń


19 kwietnia 2011r. upłynął w Szkole Podstawowej w Rzekuniu pod znakiem ekologii. Uczniowie zgromadzeni w hali sportowej obejrzeli prezentację ekologiczną przygotowaną przez koło ekologiczne Ekofani przy wtórze gitar koła instumentalno- muzycznego. Oklaskiwali prezentację mody ekologicznej oraz laureatów konkursu plastycznego "Ziemia - wyspa zielona".

Podczas uroczystości mogli też zobaczyć prezentację pszczelarską "Jak się to robi" o pszczołach i pożytkach miodu, skosztować sałatek przygotowanych przez klasy szóste oraz zmierzyć się z rowerami stacjonarnymi.

Na oczach uczniów pani Magdalena Łach przygotowała sałatki ze świeżutkich warzyw, a wylosowani spośród widzów uczniowie z apetytem je pałaszowali.

Program przygotwany przez Panią Jolantę Michnowską przy współpracy innych nauczycieli obejrzeli wszyscy uczniowie i nauczyciele oraz dziennikarz "Tygodnika Ostrołęckiego", który zamieścił stosowne sprawozdanie w naszym lokalnym medium.
 Dodane przez admin dnia 432 Czytań Drukuj
Strona 34 z 36 << < 31 32 33 34 35 36 >
SZCZEPIENIA

LIST MINISTRA ZDROWIA

SZCZEPIENIA PRZECIWKO COWID

WEBINARIA DLA RODZICÓW

WZÓR DEKLARACJI NA SZCZEPIENIE

KWESTIONARIUSZ OSOBY NIEPEŁNOLETNIEJ

KWESTIONARIUSZ OSOBY PEŁNOLETNIEJ

SZCZEPIENIA PROFILAKTYKA

SZCZEPIENIA UCZNIÓW

Librus
JESTEŚMY NA FACEBOOK
SZKOŁA PAMIĘTA
REKRUTACJA

REKRUTACJA

LISTA UCZNIÓW

POMOC PP

ZAJĘCIA

PROCEDURA ORGANIZOWANIA POMOCY PP

WSPARCIE DLA RODZICA

Odliczanie

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.