SP Rzekuń
STRONA GŁÓWNA - ZDJĘCIA - KONTAKT - ERASMUS+
Search   
Nawigacja
STRONA GŁÓWNA
HISTORIA SZKOŁY
PATRON SZKOŁY
ORGANIZACJA PRACY SZKOŁY
ZAJĘCIA POZALEKCYJNE
UCZEŃ ROKU
WAŻNE DATY
POGODA
ZDJĘCIA
KONTAKT
DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
ORGANY SZKOŁY

RADA PEDAGOGICZNA

RADA RODZICÓW

SAMORZĄD SZKOLNY

DOKUMENTY SZKOŁY

SPRAWOZDANIE FINANSOWE SZKOŁY

RODO

STATUT SZKOŁY

PZO

PLAN PRACY SZKOŁY

HARMONOGRAM UROCZYSTOŚCI

HARMONOGRAM DNI WOLNYCH OD ZAJĘĆ

KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO

PROGRAM WYCHOWAWCZO-PROFILAKTYCZNY

PLAN DZIAŁAŃ WYCHOWAWCZO PROFILAKTYCZNYCH

HYMN SZKOŁY

REGULAMIN DE

REGULAMIN WYCIECZEK SZKOLNYCH

REGULAMIN DYŻURÓW

CEREMONIAŁ SZKOLNY

CHOROBA ZAKAŹNA - PROCEDURA

REGULAMIN STOŁÓWKI SZKOLNEJ

SZKOLNE KOŁO TPL

AKTUALNOŚCI SK TPL

CERTYFIKAT

REGULAMIN SK TPL

PLAN PRACY SK TPL

PROGRAM SK TPL

AKCJE SK TPL

GALERIA ZDJĘĆ SK TPL

NAUKA OD 26.04.2021
Nauka od 26 kwietnia br. – szczegóły rozporządzenia


Od najbliższego poniedziałku uczniowie klas I-III szkół podstawowych z 11 województw rozpoczną naukę w formie hybrydowej. Starsze klasy, szkoły ponadpodstawowe, jak również placówki edukacyjne z pozostałych 5 województw będą pracowały na dotychczasowych zasadach.

26 kwietnia br. uczniowie klas I-III szkół podstawowych rozpoczną naukę w systemie hybrydowym. Dotyczy to następujących województw: zachodniopomorskiego, pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, lubuskiego, kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego, podlaskiego, świętokrzyskiego, lubelskiego, podkarpackiego oraz małopolskiego.

Dyrektorzy szkół są zobowiązani do ustalenia harmonogramu zajęć tak, aby na lekcjach w szkole przebywało maksymalnie 50% uczniów klas I-III, a co najmniej 50% uczyło się zdalnie. W miarę możliwości powinni rozkładać plan równomiernie i naprzemiennie dla każdego ucznia.

Należy unikać sytuacji, w których część podopiecznych będzie odbywała zajęcia w większości w domu, a część w przeważającej ilości w szkole. Dla uczniów, którzy uczą się stacjonarnie dyrektorzy powinni także przewidzieć możliwość skorzystania z opieki świetlicowej.

Uczniowie klas I-III w pozostałych pięciu województwach (śląskim, dolnośląskim, wielkopolskim, łódzkim i opolskim) kontynuują naukę w trybie zdalnym. Dyrektorzy szkół nadal są zobowiązani do zorganizowania opieki świetlicowej dla dzieci, których rodzice mają możliwość skierowania tam swoich wychowanków (przynajmniej jeden z rodziców musi być zatrudniony w opiece zdrowia lub świadczyć usługi na rzecz przeciwdziałania rozwoju pandemii).

Od 26 kwietnia br. wchodzą w życie również zmiany w praktycznej nauce zawodu. Szkoły prowadzące kształcenie zawodowe, centrum kształcenia zawodowego lub placówki kształcenia ustawicznego będą miały możliwość organizowania:


• zajęć praktycznych w miejscu ich prowadzenia, w określonych dniach w tygodniu (maksymalnie 16 godzin tygodniowo),
• praktyk zawodowych w miejscu ich prowadzenia (jednocześnie zachowuje się możliwość realizowania ich w formach wprowadzonych w okresie pandemii).
Ponadto uczniowie wszystkich klas branżowych I stopnia, będący jednocześnie pracownikami młodocianymi będą odbywali zajęcia praktyczne u pracodawców w pełnym wymiarze. Zajęcia praktyczne oraz praktyki zawodowe będą mogły być realizowane w formie stacjonarnej u pracodawców lub w indywidualnych gospodarstwach rolnych, jeśli w podmiotach tych nie wystąpiła sytuacja związana z pandemią, która stanowiłaby niebezpieczeństwo dla zdrowia słuchaczy oraz uczniów.


Źródło:
• www.gov.pl
• Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 22 kwietnia 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.
 Dodane przez admin dnia 306 Czytań Drukuj
BIP
hosting
Librus
JESTEŚMY NA FACEBOOK
SZKOŁA PAMIĘTA
REKRUTACJA

REKRUTACJA

LISTA UCZNIÓW

POMOC PP

ZAJĘCIA

PROCEDURA ORGANIZOWANIA POMOCY PP

WSPARCIE DLA RODZICA

STANDARDY OCHRONY MAŁOLETNICH

LOGO


Odliczanie

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.